Rannú omšu ešte odslúžil. Pápež František zrušil svoj oficiálny programa aj v piatok

Translating…

Vyhlásenie Vatikánu jeho momentálny zdravotný stav nespresňuje.

28. feb 2020 o 12:52 TASR

Aby ste mohli odoberať príspevky tohto autora, musíte byť prihlásený: Prihlásiť | Registrovať

Pápež František (vľavo) počas obradov Popolcovej stredy.Pápež František (vľavo) počas obradov Popolcovej stredy.(Zdroj: SITA/AP)

Písmo:A|A

VATIKÁN. Pápež František zrušil všetky oficiálne prijatia naplánované na piatok. Podľa agentúry AP o tom informoval hovorca Svätej stolice Matteo Bruni.

Článok pokračuje pod video reklamou

Pokašliaval už v stredu

Pápež pritom v piatok ráno, ako obvykle, odslúžil omšu v Dome sv. Marty. Neskôr sa však rozhodol zrušiť celý svoj oficiálny program. Neoficiálne stretnutia, ktoré boli naplánované v Dome sv. Marty, sa však uskutočnia.

Vo vyhlásení Vatikánu sa nespresňuje, aký je momentálny zdravotný stav 83-ročného pápeža.

Vo štvrtok však on sám oznámil, že je zdravotne mierne indisponovaný, a preto anuloval naplánovanú účasť na bohoslužbách v Bazilike sv. Jána v Lateráne.

Agentúra AP pripomenula, že pápež už v stredu počas obradov Popolcovej stredy, ktorými sa v katolíckej cirkvi začína pôst pred Veľkou nocou, pokašliaval a smrkal.

V nedeľu cestuje do mesta Ariccio

V programe pápeža na najbližšie dni figuruje 1. marca presun do talianskeho mesta Ariccio, kam sa aj s ďalšími kňazmi Rímskej kúrie utiahne na duchovné cvičenia.

Súvisiaci článok V Taliansku stúpol počet prípadov koronavírusu už na viac ako 500 Čítajte 

Odchod do Ariccia je naplánovaný na nedeľu po modlitbe Anjel Pána, ktorú sa pápež s veriacimi a pútnikmi zhromaždenými na Námestí sv. Petra modlí každú nedeľu na poludnie.

Správy o zhoršení pápežovho zdravotného stavu prišli v situácii, keď vTalianskuevidujú nárast počtu prípadov nakazenia koronavírusom SARS-CoV-2.

Najviac nakazených – viac ako 650 – hlásia zo severu krajiny, v Ríme zaznamenali troch chorých, pričom všetci sa už z akútneho vírusového ochorenia zotavili.

Pápež, pochádzajúci z Argentíny, sa vo všeobecnosti teší dobrému zdraviu, i keď v mladosti mu pre chorobu dýchacích ciest odstránili časť pľúc. Trápi ho však ischias, kvôli ktorému sa mu ťažšie chodí.

Read More

Leave a Comment